Advent hudební

25.12.2017 11:33

K vánočním svátkům neodmyslitelně patří nejen koledy, ale i tematicky laděné písně a hudba obecně. Advent je tak obdobím mnoha koncertů a hudebních vystoupení.

Školní pěvecký sbor Mirtilli zahájil letošní předvánoční „koncertní šňůru“ vystoupeními pro děti v královéhradeckých MŠ Třebechovická a Štefcova 7. a 11. prosince. Vedle skladeb ze svého repertoáru si naše děvčata společně s dětmi zazpívala známé lidové koledy. Úsměvy a radost nejmenších posluchačů jsou pro zpěvačky vždy velkou odměnou a zároveň motivací k další práci.

V úterý 12. prosince se naše sboristky poprvé představily návštěvníkům tradičních vánočních trhů na Masarykově náměstí. Svým hodinovým vystoupením, během kterého sbor představil především svůj vánoční repertoár, pomohly Mirtillky dotvořit tu pravou předsváteční atmosféru.

19. prosince následoval již tradiční společný koncert se spřáteleným smíšeným sborem Orlice z Kostelce nad Orlicí v prostorách hradeckého Sboru kněze Ambrože. V první části programu oba sbory předvedly několik skladeb ze svých kmenových repertoárů, nechyběl ani pěvecký duet Nikoly Košťálové a Šárky Pádrové či sólové vystoupení klavíristky Lucie Březinové. Druhá polovina koncertu se nesla výhradně v duchu českých i zahraničních koled a vánočních písní. Celý koncert pak završil společný zpěv všech účinkujících.

Předvánoční kulturní akce školy jako každoročně završila Vánoční akademie, která se uskutečnila ve středu 20. prosince v zaplněném Velkém sále Adalbertina. I letos výtěžek z dobrovolného vstupného poputuje do Mateřské školy speciální – Slunečnice v Hradci Králové.